Astropay Yaratıcı Bir Ödeme Ağı

Astropay Yaratıcı Bir Ödeme Ağı ve Yeni Bir Para Birimidir; Astropayı bir ödeme ağı olarak tanımlamak mümkündür. Tanımlanan bu ağ içerisinde, uluslar arası alanda da faaliyet gösteren binlerce online mağaza, astropay kart satışını gerçekleştiren yetkili temsilciler ve astropay kart sahipleri bulunmaktadır.

Oluşturulan ağda, gerçek paralar, hesaplar üzerinden dolanmakta, kişilerin ellerine her hangi bir para geçmemektedir. Bütün işlemler, internet üzerinden halledilmekte ve hem satın alma işlemlerinde, hem de ödeme işlemlerinde, gerçekte bireylerin eline geçmeyen paralar kullanılmaktadır. Dolayısı ile, astropay yaratıcı bir ödeme ağı ve yeni bir para birimidir tanımlamasını yapmak mümkündür.

Her ne kadar uluslar arası alanda tanımlanan gerçek bir para birimi olmasa da, yine uluslar arası alanda geçerli olan bir ödeme gerecidir. Astropay şeklinde bir para birimi yoktur. Hiçbir ülke böyle bir para birimini kabul etmemekte ve kullanmamaktadır.

Bazı sitelerde ön ödemeli sistem olan astropay kart satışlarının, 10 astropay, 20 astropay ya da 500 astropay şeklinde yapıldığı gözlenmektedir. Anlam olarak doğru olsa da, bu tanımlama şekli tamamen yanlıştır. Astropayın kullanımında geçerli olan para birimi dolardır. Az evvel bahsedilen tanımlama, 10 dolar, 20 dolar ya da 500 dolar şeklinde yapılmalıdır. Aynı ifade yapılan alış verişlerden sonra mağazalara ödenen para birimleri içinde geçerlidir.

Astropay Bir Para Birimi midir?

Yukarıda açıklandığı şekilde, astropay yaratıcı bir ödeme ağı ve yeni bir para birimidir şeklinde tanımlama yapmak mümkündür.

Astropay gerçekte bir para birimi olmasa da, para yerine kullanılan bir ödeme gerecidir.

Unutulmaması gereken en önemli husus, astropay kart satın al işlemlerinde, ülkelerin para birimlerinin kullanılıyor olmasıdır. Türk kullanıcıları, astropay kart almak için, Türk lirası üzerinden ödeme yapmaktadır. Amerikalı bir kullanıcı dolar ile ödeme yapar iken, Alman bir kullanıcı euro ile ödeme yapabilmektedir.
Gerçekte kart sahiplerinin cebinden ya da banka hesaplarından kart bedelleri çıkmaktadır ve bu bedeller, bir merkezde bankacılık sistemi gibi toplanarak online mağazalarda geçerli olmaktadır. Online mağazalar, sistemin ana merkezi üzerinden yatırılan paraları hesaplarına çekebilmektedir. Sistem, klasik banka anlayışındaki gibi işlemekte olup, kullanıcılar açısından bankalar ile ilgili bir bağlantı sağlamamaktadır.

Astropay Yaratıcı Bir Ödeme Ağı ve Yeni Bir Para Birimidir Diyebilir miyiz ?

Yetkili temsilcilere müracaat edilmekte, satın alınması düşünülen kart bedeli yetkili temsilcilerin hesap numaralarına yatırılmaktadır. Ödeme karşılığında yetkili temsilciler, ihtiyaç sahiplerine, pin şifrelerini, astropay kart güvenlik kodunu ve astropay kartın son kullanma tarihini teslim etmektedir. Oluşturulan astropay kart bilgileri, sistem sayesinde, ödeme seçeneğini destekleyen tüm mağazalarda görünür hale gelmektedir. Karta sahip olan her hangi bir şahıs, sitemi destekleyen online mağazalardan alış veriş yaptığında, ödeme aşamasında pin şifresini girer ise ve ödeme işlemini onaylar ise, mağazaların hesabına para aktarılmaktadır. Astropay ödeme ağının çalışma şekli bu prensip üzerine kurulmuştur. Açıklanan tüm bilgiler toparlanacak olunur ise, astropay yaratıcı bir ödeme ağı ve yeni bir para birimidir demek mümkündür.

Astropay Ödeme Ağı Avantajlı mı?

Astropay ödeme sistemi kullanıcılarına birçok avantaj sunmaktadır. İnternet üzerinden alış verişin güvenli bir şekilde yapılması en belirgin avantajıdır. Güvenlik kavramının içerisinde, kişisel bilgilerin paylaşılmaması esas alınmaktadır. Kart aidatının ya da komisyon ücretinin bulunmaması, faiz ya da benzeri başlıklar altında ekstra giderleri içermemesi, diğer belirgin avantajlarıdır. Ödeme işlemlerinde onay koduna gerek duyulmaması, son derece kolay bir şekilde kullanılması ve ödeme işleminin hızlı gerçekleştirilmesi de avantajları arasında bulunmaktadır. Avantajlara sahip olmanın tek yolu, yetkili temsilciler üzerinden astropay kart satın almaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir