Astropay Para Çekme ve Bozdurma

Astropay Para Çekme ve Bozdurma

Astropay Para Çekme ve Bozdurma; Elektronik ödeme sistemi olarak tanımlan astropay kartlar, bilindiği üzere içerisine yüklenen oranlarda harcama yapılmasına iman sağlamaktadır. Astropay kart satın alınır iken, belirlenen limitler dahilinde kartlara para yüklenmekte ve yapılan alış verişlerde ya da para transfer işlemlerinde, bu limitler kullanılmaktadır. Limitlerin kullanılması sonrasında kart içerisinde belli bir miktar bakiyenin kalması gibi durumlar söz konusu olabilir. Böyle bir durum meydana geldiğinde, bayiler tarafından kart sahiplerine sunulan astropay para çekme ve bozdurma işlemleri devreye girmektedir.

Astropay Para Çekme ve Bozdurma Nasıl Yapılır?

Astropay kart sahibi olanlar, hesaplarında bulunan paraları diledikleri gibi harcama şansına sahiptir. Kartlarında para bulunan bireylerin bu paraları tek seferde harcama gibi bir zorunluluğu yoktur. İsteyenler limitlerini birden fazla seferde harcama şansına da sahiptir. Online mağazalarda ya da oyun sitelerinde yapılan harcamalar neticesinde, astropay kartlarda küçük ya da büyük meblağlarda paralar bulunur ise,  kart sahipleri bunları bayiler aracılığı ile nakde çevirme şansına sahiptir.

Böyle bir durumda kart sahipleri, satın alım işlemini gerçekleştirdikleri bayilerin canlı destek hatlarına ya da irtibat telefonlarına ulaşabilirler. Kartlarında para bulunduğunu ve çekmek istediklerini belirtmeleri halinde, bayi tarafından kartın numarası ve güvenlik numarası istenecektir. Gerekli bilgiler bayiye iletildikten sonra, bayi tarafından kart içerisinde kalan meblağ kontrol edilecek ve kart sahibine bildirilecektir. Daha sonra kalan bakiye, döviz kuru üzerinden Türk lirasına çevrilmekte ve kart sahiplerinin şahsi banka hesaplarına aktarılmaktadır. Burada önemli olan kartta kalan döviz cinsi bakiyelerin, Türk lirasına çevrilmesinde kullanılan döviz kurlarıdır.

Astropay kart sahipleri, özellik ile bu noktada astropay para çekme ve bozdurma işlemini yapacak bayilere, döviz kurlarını sormak zorundadır. Olası kayıpların yaşanmaması için bu husus çok önemlidir. Astropay kartlarda, alış veriş haricinde para bulunması da mümkündür. Dışarıdan gelen paralar ya da oyun sitelerinden elde edilen kazançlar, kart içerisinde biriktiğinde veya yapılan ön yüklemeler harcanmadığında da, aynı yöntem izlenilmekte ve kartlarda bulunan paralar çevrim işlemine tabi tutularak şahsi hesaplara aktarılmaktadır.

Astropay Para Çekme ve Bozdurma İşlemi Nerden Yapılır?

Astropay kart sahipleri, hesaplarında bulunan paraların çekilmesi ya da bozdurulması işlemlerini yetkilendirilmiş bayiler üzerine yapmalıdır. Olası kayıpların yaşanması ya da dolandırıcılık işlemlerinin önüne geçilmesi açısından bayi seçimi özellik ile yetkilendirilmiş ve resmi kimliğe sahip bayi seçimi son derece önemlidir. Her zaman astropay bozum işleminde, bayiler tercih edilmelidir. Kart sahipleri bu işlemi yerine getirir iken, pin kodu olarak ifade edilen kart numaralarını ve güvenlik numaralarını bayilere vermek zorunda olduklarını unutmamalıdır.

Kodun, yetkisiz kişi ya da kuruluşların ya da sahtekarların eline geçmesi, içerisinde bulunan paranın anında çekileceği ya da harcanacağı anlamına gelebilir. Bu yüzden mümkün olduğunca, astropay kart hangi bayiden satın alınmış ise, para çekme ve bozdurma işlemleri de aynı bayiye yaptırılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir