Astropay nasıl bozdurulur

Astropay nasıl bozdurulur?

Astropay nasıl bozdurulur; Astropay kartlar, bilindiği üzere, tek kullanımlık ödeme imkanı sağlayan elektronik ödeme gereçleridir. Astropay kartların içerisinde bulunan miktarlar, ön yükleme bedeli olarak alınmakta olup, kartın çalışma sisteminde asıl olan, bu ön yükleme bedeli doğrultusunda harcama yapılmasıdır. Diğer bir ifade ile eğer bir astropay kart satın almış iseniz, önceden ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda tek kullanımlık kartınızı, online alışverişlerde tüketmelisiniz. Ancak istenmeyen bir neden ile kartınızda bulunan paranın tamamını harcamamış iseniz, ya da kartınızı kullanmaktan vazgeçmiş iseniz, kartınızda bulunan bu parayı geri alma şansınız bulunmaktadır. Bu işlem astropay nasıl bozdurulur? Sorununun karşılığını meydana getirmekte olup, başvuru yapabileceğiniz nokta yetkili resmi temsilcileridir.

Astropay Bozdurma İşlemi Ücretli mi?

Astropay bozdurma işlemleri, yetkili distribütörler tarafından yerine getirilen işlemler olarak bilinmektedir. Farklı kaynaklar üzerinden de bozdurma işlemi yapmanız mümkün olmak ile birlikte, daha düşük bedeller ile bozdurma işlemini yapmanız ve güven duyulmayan işletmelerden ya da şahıslardan bu işlemi yapmanız halinde, maddi kayıp yaşamanız yani dolandırılmanız mümkün olabilmektedir. Bu neden ile önceliğiniz her zaman, güvenilir yetkili bayiler üzerinden işlem yapmak olmalıdır. ”Astropay bozdurma işlemleri ücretli mi? Sorusunun karşılığında, yetkili bayiler tarafından herhangi bir ücret alınmamaktadır, şeklinde cevap bulunmaktadır.

Astropay nasıl bozdurulur fiyatları nedir

Astropay bozdurma fiyatları güncel döviz kurları üzerinden tespit edilmektedir. Herhangi bir yetkili bayi ile irtibata geçtiğinizde, sizlere bugünkü döviz kuru üzerinden belirlenmiş olan fiyatlar aracılığı ile işlem yapılacaktır. Aşırı düşük teklifler ya da aşırı yüksek teklifler şeklinde bir anlayış mümkün değildir. Normal döviz kuru üzerinden yani Dolar Türk lirası karşılığı üzerinden işlem yapılmakta olup, standarda bağlanmış paketler dolayısı ile aşırı oynayan fiyatlar ile karşılaşmanız mümkün değildir.

Bozdurulan Astropay Türk Lirası Olarak mı Alınır?

Astropay bozdurma işlemini yapmış iseniz, sizlerin hesabına aktarılacak olan para Türk lirası olacaktır. Dolayısı ile bozdurulan astropay Türk lirası olarak mı alınır? Sorusunun cevabı, kesinlik ile Türk lirası olacak şekilde ödeme yapılmaktadır, olarak verilmektedir. Kartınızın içerisinde kalan Dolar miktarı belirlenmekte ve belirlenen Dolar’ın miktarı Türk lirasına çevrilerek, sizlere ödeme yapılmaktadır. Satın alma işleminiz de geçerli olan kur fiyatı ile bozdurma işleminizde geçerli olan kur fiyatı arasında farklılık olması mümkündür.

10 Dolar’lık bir astropay kartı, 37 ya da 35 Türk lirası civarında satın alabilirsiniz. 10 Dolar değerindeki bir kartın bozdurma işlemini yaptığınızda, sizlere 37 ya da 35 lira civarında fiyat verilmesi mümkün olabilmektedir.

Bozdurma işlemlerinde aradaki farkın nedeni bayilerin almış olduğu karar oranlarıdır. Ancak hiçbir şekilde 10 dolar değerinde olan bir kartı, 37 ya da 35 parasını Türk lirasına almış iken, aynı kartı 30 Türk lirası civarında bozdurmanız mümkün değildir. Bu şekilde sizlere yaklaşan bir temsilciden ya da işletmeden veya şahıs şirketinden uzak durmalısınız.

2 Comments

  1. kemal yalaç dedi ki:

    Kurlarınız gayet güzel bu güne kadar diğer sitelerden kazıklanmışım teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir