Astropay kontör ile alışveriş yapılan siteler

Astropay kontör ile alışveriş yapılan siteler: Online olarak alınabilen hizmetlerin bedelleri de yine online olarak gerçekleştirilmek durumundadır.

Astropay kontör ile alışveriş yapılan siteler; Online olarak alınabilen hizmetlerin bedelleri de yine online olarak gerçekleştirilmek durumundadır. Öncelikle ödeme sonrasında satın alma işleminin tamamladığı alışveriş siteleri dışında aynı zamanda online oyun oynanabilen sitelerde para yatırma işlemleri anlık olarak gerçekleştirilmekte ve bu tür ödeme işlemlerinde ise güven sağlayan araçlar tercih edilmektedir.

Astropay kontör ile alışveriş yapılan siteler

Astropay kontör ile alışveriş yapılan siteler ile birlikte bu kartın geçerli olduğu oyun sitelerinde ödeme aracı olarak kullanılması ülkemizde giderek yaygınlaşan bir işleyiş haline dönüşmüştür. Bu denli yaygınlaşmasındaki temel neden tek kullanımlık oluşu ile güven duyulmayan sitelerde kişisel bilgi paylaşmıyor olmak, kartın herhangi bir şekilde güvenliğinin ihlali durumunda ikinci kez kullanılması mümkün olmaması nedeni ile maddi olarak bir zararın yaşanmaması yer almaktadır.

Astropay Kart Satın Almada Kullanılabilen Kartlar

Astropay kart kullanımı itibariyle güven verirken, bu kartın satın alınması esnasında mutlaka kullanılması zorunlu olan havale veya kredi kartının da güvenilirliği kişileri düşündürmektedir.

Burada önemli olan Astropay kontör ile alışveriş yapılan sitelerde kullanmak için güvenli görülen kartın satın alınacak bayisinin de güvenli olmasıdır.

Bu güveni bayiinin yetki belgelerini kontrol ederek ve hakkında herhangi bir şikayet konusu olup olmadığını araştırarak öğrenmek mümkündür. Türkiye İstanbul Astropay internet satış bayisi olarak yetkilendirilmiş bayilerde bir diğer özellik kartın tutarından daha aşağı fiyatlar ile satış yapılmıyor olmasıdır. Kısacası bu özelliği kullanıcının büyük indirim, büyük fırsat gibi lanse edilen kampanyalar sunduğunu iddaa eden illegal bayilerden gerçek bayileri ayırt edebilmesini sağlamasıdır.

Astropay Kart Satın Alırken TC Kimlik Numarası İsteniyor Mu?

Astropay genel kullanım şekli ve aynı zamanda satın alma yöntemiyle tamamen güvenilirlik üzerine inşa edilmiştir. Bu güvenlik sistemini sağlamak amacıyla da sadece Astropay kontör ile alışveriş yapılan sitelerde kullanımında değil, kartın satın alınması için yapılacak işlemlerde de kişisel bilgilerden uzak durmaktadır. Bunun en büyük göstergesi kişiye ait kimlik bilgisi, TC kimlik numarası, hesap bilgisi gibi hiçbir bilgiyi talep etmemesidir. Sadece kart satın alınırken, ödeme teyidi için hangi isimle havale veya kredi kartı ile ödeme yapıldığına dair sözlü teyit işlemi sağlanmaktadır. Bunun ardından kime ait olduğunun önemi olmayan ve sadece 16 haneli pin kodunun gönderilmesi için talep edilecek olan telefon numarası tarafınızdan istenmektedir. Oldukça güvenli ve bu güvenilirliği ile kullanımı yaygınlaşan kartı yetkili bayilerden aldığınız sürece sorun yaşamayacağınız kesindir.

Astropay Kart Hangi Ülkelerde Kullanılabilir?

Astropay kart kullanımı konusunda alışveriş siteleri, oyun siteleri, para gönderme işlemi, E- ticaret sitelerinde hizmet sağlanır. Diğer yandan özellikle yurtdışına para göndermek isteyenlere de hizmet etmektedir. Dünya üzerinde sayısız ülkede kullanımının söz konusu olduğu bu önemli ödeme aracının kime, hangi ülkeye gönderiliyor olursa olsun herhangi bir para gönderme komisyonu talep etmediği bilinmektedir. Ancak karşı tarafa iletilen kart pin kodunun nakite çevirmek istenmesi halinde başvurmuş olduğu bayi bozdurma işleminde bir komisyon talep edebilmektedir.

Astropay kontör ile alışveriş yapılan sitelerin yurt içinde veya yurt dışında olması yine farklı bir fiyatlandırma işlemini doğurmamaktadır. Her yerde geçerliliği olan ve birçok alanda kullanım sağlanabilen ön ödemeli kart satın alırken, kullanırken, saklarken veya para gönderirken hiçbir güven sorunu yaşamamak için dikkat etmeniz gereken tek husus yetkili bayilerden alışveriş yapmanız olacaktır. Bu sayede aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan ilk kez alışveriş yaptığınız veya para yatırma işleminde kişisel hesaplarınızı kullanmaktan çekindiğiniz oyun sitelerine dilediğiniz şekilde para aktarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir