Astropay Kod Güvenliği

Astropay Kod Güvenliği Değerli kullanıcımızAstropay kod satın alma işleminizin güvenliğini bizler sağlarken, sizlerin kod kullanımı için tercih etmiş olduğunuz sitelerdeki güvenliğinizin ne gibi tehditler içerebileceğini bilmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu konuda bilinmesi gereken hususları aşağıdaki açıklamadan takip edebilirsiniz.

Astropay Kod Güvenliği nasıl sağlanır!

Sizlerden sanal banka kredisi, iddaa kuponu, intrnetten ürün satın almak (telefon, forma, laptop, maç bileti, tatil bileti, otel rezervasyonu, hediye çeki, elektronik ürün vs.) adı altında bizim hesaplarımıza ödeme yaptırtarak bizden aldığınız (Astropay – Paykasa) KODLARINI SİZLERDEN ALIP, KODU BOZDURUP NAKİTE ÇEVİRİP sizi dolandırmaktadırlar. Bu tarz ödemelerinizde dolandırıldığınız da Astropaykartal.gen.tr sorumlu değildir.

 • Astropay kod kullanımı için tercih edeceğiniz sitenin birebir kopyalanma ve dolandırıcılık amacı güdülerek sizlerin kişisel ve kod bilgilerinin ele geçirilme amacı güdülmesi söz konusudur. Sitenin görünümü, kod kullanım ekranı, genel bilgilendirmesi gibi tüm detayları ile tercih etmiş olduğunuz site ile birebir aynı olma olasılığı bulunmaktadır.
 • Bu dolandırıcılık yöntemi giderek yaygınlaşırken, herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz kodları kullanacağınız sitenin adres çubuğunda yazan bilginin doğruluğundan emin olunuz. Bu bilgiyi birden fazla kez teyit etmeniz kod ve kişisel bilgi güvenliğiniz için önemlidir.
 • Tercih ettiğiniz alışveriş portalının genel görünümü sizleri yanıltabilir. Zira dolandırıcılık amacı güdenler bu site görselini birebir kopyalamaktadır. Bu nedenle sadece ana sayfa değil diğer sayfalara da göz atmak önemlidir.
 • Dolandırıcılık amacı güdenler taklit ettikleri sitelerin genel olarak sadece ana sayfasını birebir kullanmakta ancak diğer menüler ve sayfalardan bu tür illegal işlem yapmak isteyen sitelerde hizmet alınamamaktadır. Bu nedene bağlı olarak giriş yapılacak ve kod kullanılacak olan sitenin ana sayfası dışında diğer sayfalarının da kullanılıp kullanılmadığına dikkat ediniz.
 • Bizler aracılığı ile satın aldığınız Astropay kodlarınızı herhangi bir destek talebiniz söz konusu olsa dahi personelimiz ve ikinci bir kişi ile kesinlikle paylaşmayınız.
 • Astropay kodlar cep telefonunuza iletilmesi nedeni ile telefonunuza indireceğiniz ve kullanacağınız programların ve uygulamaların servis sağlayıcısı ve yayınlayıcı firmasının güvenilir olduğundan emin iseniz yükleme işlemi sağlayınız. Bu gibi hususlarda güven vermeyen uygulamaların arka planında cihazınızdaki bilgileri yönetebilen ve görüntüleyebilen illegal işlemler söz konusu olabilmektedir.
 • Bizler aracılığı ile almış olduğunuz Astropay kodları sizlere iletilme sürecine kadar kripolu olarak veri tabanımızda saklanmaktadır.
 • Astropay kod satın almanızın ardından kripolu olarak korunmakta olan kod tarafınıza iletilme esnasında 3 farklı pop noktasından çözünerek iletilmektedir.
 • Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz kod, satın alma işlemi sağlandığı andan itibaren “saat ve tarih” baz alınarak kullanıcı sorumluluğuna geçmektedir. İşlem gerçekleştiği andan itibaren kod’un kullanılması konusunda ve diğer durumlar karşısında www.astropaykartal.gen.tr’in herhangi bir yükümlülüğü söz konusu değildir.
 • Astropay Kod kullanımı için tercih edeceğiniz sitenin adres bilgisinden mutlaka emin olunuz.
 • Bu tür bir dolandırıcılık ile karşı karşıya kalmanız durumunda söz konusu sitenin yetkilileri ile irtibata geçiniz.

 

 

4 Comments

 1. övünç dedi ki:

  merhaba hesabımdan kart alabılır mıyım internttten bu saatte

 2. ismail ülker dedi ki:

  kart almak istiyorum nasıl alabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir