Astropay Kartı Kaybedersem Ne Olur

Astropay kartı kaybedersem ne olur ; Astropay kart, tek kullanımlık olmayan ve 1 yıl kullanım süresi olan bir ön ödemeli sistemdir. Kart olarak ifade edilen kavram, pin kodlarından son kullanım tarihinden ve güvenlik kodlarından meydana gelmektedir. Sistemi desteklemekte olan, online mağazalarda kullanılan paykasa kartlar, ön ödeme mantığına göre çalışmaktadır. Bütçeden önceden ayrılan paralar ile kart satın alınmakta ve bütçeden ayrılan bu paralar ile güvenli alış veriş yapılmaktadır. Kartın tercih edilmesinin en önemli nedeni, online alış verişlerde güvenli hizmet sunuluyor olmasıdır. Ayrıca, her hangi bir ek ücret olayını meydana getirmemesi de, kullanıcıların ön ödemeli sisteme yönelmesine neden olmaktadır.

Astropay kartı kaybedersem ne olur acil durum !

Astropay kartların meydana geldiği pin kodlarının, kaybedilmesi halinde yapılabilecek işlemler bulunmaktadır. Her hangi bir neden ile astropay kartlar kaybedilir ya da çalınır ise, astropay kartı kaybedersem ne olur? Şeklinde endişe duymaya gerek yoktur.

Hiç vakit kaybetmeden, yetkili temsilciye müracaat edilmeli ve astropay kartın kaybedildiği bildirilerek, işlem yapılması talep edilmelidir.

Kaybolan Astropay Kartlara Ne Yapılır?

Astropay kartların çaldırılması ya da kaybedilmesi halinde, eğer geç kalınmamış ise, yapılabilecek işlemler bulunmaktadır. Kartlar çalınmış ise ve içerisinde bulunan paranın harcanılabileceğinden şüphe duyuluyor ise, derhal kartın satın alındığı, yetkili bayiye ulaşmak gerekmektedir. Yetkili bayi müşteri temsilcisi, bu gibi durumlarda, derhal pin koldu ile güvenlik kodunu ve son kullanma tarihini talep edecektir. Bilgilerin verilmesinden sonra, sistemden kartın kullanılıp kullanılmadığı öğrenilecek ve içerisinde para var ise, bozdurma işlemi uygulanacak ve kart iptal edilecektir. Eğer müracaat edildiği anda, kartın içerisinde para bulunmadığı gözlenir ise, yetkili temsilciler tarafından yapılacak her hangi bir işlem bulunmamaktadır. Bahsedilen işlemler, aynı sıra ile kayıp başvurularında da yürütülmektedir. Bu uygulama genel anlamda astropay bozdurma olarak da tanımlanmaktadır.


Astropay kart sahiplerinin, özellik ile kart pin kodlarının çalınma ihtimaline karşı, dikkatli davranmaları gerekmektedir.


Mümkün olduğunca, pin kodları ve son kullanım tarihleri ile güvenlik kodları, internet bağlantısına sahip olan cihazlarda bulundurulmamalıdır.


Kayıt işlemleri, internet bağlantısı olmayan cihazlara ya da diğer not elemanlarına yapılmalıdır. Önemli olan, kartın özellik ile çalındığı fark edildiği anda, yetkili temsilciye ulaşmak ve derhal işlem yapılmasını sağlamaktır.

Astropay Kart Kaybedilince İptal Olur mu?

Astropay kartı kaybedersem ne olur? Sorusu ile birlikte gündeme gelen diğer bir konuda, kaybolan kartların iptal edilip edilmediğidir.

Eğer astropay kart sahipleri, kartlarını kaybettiklerini, yetkili bayilere iletirler ise, gerekli işlemler yapılmaktadır. Yapılan işlemlerde öncelik, kart içerisinde bulunan paraların geri çekilmesi ve kart sahiplerinin şahsi hesaplarına aktarılmasıdır. Bu uygulama yapıldıktan sonra, kartlar yetkili temsilciler tarafından kullanım dışı bırakılmaktadır. 1 yıllık olan astropay kart kullanım süresi dolmamış olsa bile, kaybolan kartlar, işlemlerden sonra iptal edilmektedir. İptal edilmesinin nedeni, güvenlik tedbirleridir.

 1. Kaybolan pin kodlarının üçüncü kişilerin eline geçmesi ve online mağazalarda kullanılması ihtimaline karşı, kayıp başvurunda bulunulduğunda, gerekli işlemler yapılmakta ve bahse konu kartlar iptal edilmektedir.
 2. Kartını kaybeden ve yeniden astropay hizmetlerinden yararlanmak isteyenler, yeni bir astropay kart almak zorundadır. Oluşturulan yeni kartlar ile kaybedilen eski astropay kartların hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Sisteme tamamen yeni bir pin kodu tanımlanmakta ve tüm işlemler yeni kart üzerinden yürütülmektedir.
 3. Eski kodun kullanılması ya da yeni kod ile bağlantı kurulması şeklinde bir uygulama bulunmamaktadır.

İçerisindeki para harcanmadığı müddetçe, astropay kartı kaybedersem ne olur? Diye endişelenmeye gerek yoktur. Kartların kaybedilmesi ya da üçüncü kişilerin eline pin kodlarının geçmesi, istenmeyen bir durum olsa da, geç kalınmaması halinde çözümü bulunacak hatalardır.

 

5 Comments

 1. hayri durulmaz dedi ki:

  Site görseliniz ve açıklamalarınızın yanı sıra verdiğiniz kaliteli ve güvenden de artı puan kazandırmış sizlere iyiki sizlerle tanışmış ve alışveriş yapmışım. Teşekkürler ve iyi çalışmalar dilerim

 2. alper karaman dedi ki:

  astro pay kart numaramı kaybettim canlı destek sağolsun arkadaşlar kodumu tekrar geri gönderdiler teşekkürler kurtardınız beni 🙂

 3. ufuk yucel dedi ki:

  kartım kaybolmustu ve ılk defa bu tarz bı sıtede buna yardımcı olundu cok memnun kaldım sıteye bıldırdım ve hemen ılgıleeenıldı arkadslar cok memnun kaldımm kesınlıkle sorunsuz bır adres

 4. mehmet dedi ki:

  merhaba ben astropay card alcağım yardımcı olurmusunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir